Kuulostaa MIÄLEN KIINTOSELTA, voin tulla messiin, kun sain Civ3:senkin jo
Announcement
Collapse
No announcement yet.
Suomithreadi!
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
Ihan vain ilmoitusluonteisena asiana, että en voi tulla mukaan, ja että ainoa koneeni joka tällä hetkellä on yksityisesti käytössäni ja jossa on Yhteys on kuuskytänen pentti... Jolla en oikein uskoisi Sivistyksen rullaavan niin kovin tehokkaasti.This is Shireroth, and Giant Squid will brutally murder me if I ever remove this link from my signature | In the end it won't be love that saves us, it will be mathematics | So many people have this concept of God the Avenger. I see God as the ultimate sense of humor -- SlowwHand
Comment
-
Joo, hyvä. Hugehuge kartta, 16 civiä, ja mikä tahansa civ kunhan se ei ole mikään muu kuin ranskalaiset ja egyptiläiset."Spirit merges with matter to sanctify the universe. Matter transcends to return to spirit. The interchangeability of matter and spirit means the starlit magic of the outermost life of our universe becomes the soul-light magic of the innermost life of our self." - Dennis Kucinich, candidate for the U. S. presidency
"That’s the future of the Democratic Party: providing Republicans with a number of cute (but not that bright) comfort women." - Adam Yoshida, Canada's gift to the world
Comment
-
Armahtakaa nyt niitten civien määrän kanssa, kaikilla ei ole [STEREOTYYPPI SEURAA]jotain kaksigigasta Pentti vitosta ja 512 megaa rämmiä[STEREOTYYPPI PÄÄTTYY] jolla pelata. Ostin omani ihan arpapelillä, onneksi toimi.
12 civiä? Siinä on jo ruuhkaa kerrakseen. Eihän ne kaikki edes mahdu diplomacy advisorin ruutuun
Siis, pelaajat; Stefu, Andemagne, Demon Allbran, Aivo½so, kassiopeia. Siinon jo viisi, ihan nätisti! Lisää mahtuu aina.
Laitetaanko oma threadi ontopicille vai jatketaanko Suomithreadin kasvattamista?
Montakos vuoroa yhdessä pelissä on? Viisi sataa? Sen voisi jakaa (kahdella)kymmenellä. Pitäisikö diseiblata kaikki muut voittomahdollisuudet kuin histograafinen voitto?
Sitten on päätettävä sivilisaatio.
Ranskalaisia, kreikkalaisia, babylonialaisia, egyptiläisiä, roomalaisia ja kiinalaisia on ehdotettu. Kreikka on saanut vahviten kannatusta.
Aivolla tai Demonilla ehdotusta?Cake and grief counseling will be available at the conclusion of the test. Thank you for helping us help you help us all!
Comment
-
Äläkää höpötelkö noita civ.sukkessio@suomi.thread -juttuja täällä, sehän on OT:n OT. OT menettää statuksensa tuollaisen vuoksiEi siinä mitään, sukkessio on kiva, MUTTAKUN MULLA EI CIV3 PELITÄ. PRKL!!! [ujona] en siis ole sitä hankkinutkaan[/ujona]
Joten hyviä pelejä teille - arvon korpisoturitI'm not a complete idiot: some parts are still missing.
Comment
-
Originally posted by Demon Allbran
Öö... Persia.
(Onko muuten kyseessä maailmankartta vai random-kartta?)
sehän on OT:n OTCake and grief counseling will be available at the conclusion of the test. Thank you for helping us help you help us all!
Comment
-
Niin, mutta kaksi ei-ta ei aina saa aikaan yhta kyllaa... (muuten, jos ihmettelette miksen kayta skandeja, kyse on siita etta olen taas koneella jossa on suomalainen nappaimisto mutta amerikkalainen keysetti... Missa muuten ei ole mitaan jarkea, mutta tassahan onkin Windowssi. Kirjoittaminen onnistuu muuten hyvin mutta a-kirjainta kaytetaan niin saatanasti etta pikkusormi anoo armoa, sulkumerkit menevat vaarin ja miinus/valiviiva pitaa hakea kaukaa)
* pystyttaa peukkunsa poikien pelin puolesta *This is Shireroth, and Giant Squid will brutally murder me if I ever remove this link from my signature | In the end it won't be love that saves us, it will be mathematics | So many people have this concept of God the Avenger. I see God as the ultimate sense of humor -- SlowwHand
Comment
-
Niin, mutta kaksi ei-ta ei aina saa aikaan yhta kyllaa...
Mutta kliseitä kaikki tyynni. Eipä silti mikään, mitä tekisin, kuitenkaan vaikuta päätökseenne toimittaa tai toimittamatta jätttää civ-sukkessioasioita täällä ot-foorumissa.
Joten... Jatkakaa ja menestykää - unohtamatta hauskanpitoaI'm not a complete idiot: some parts are still missing.
Comment
-
No onko silla perskules valiakaan... Sita paitso laite joka on poissa paalta on off, ja joss off-nappulaa painaa toisen kerran eika se siis todellakaan ole on/off-nappula vaan off-nappula niin ei se siita paalle mene. Ja jos keskustelu ajautuu sivuraiteille ja siita uudestaan sivuraiteille (siis kaksi kertaa off-topic) niin ei se varmaankaan ole enemman alkuperaisessa aiheessaan kuin alunperin...This is Shireroth, and Giant Squid will brutally murder me if I ever remove this link from my signature | In the end it won't be love that saves us, it will be mathematics | So many people have this concept of God the Avenger. I see God as the ultimate sense of humor -- SlowwHand
Comment
-
joo kyllä sitä civien määrää voi laskia niin saahaan
jokunen ihimekki suåmen maahan, ku 16civ:in peleissä
saa olla onnellinen että yhen ihimeen saa.
jos laitetaan treadi civ3 foorumiin niin meitä syytetään
astrosekunnin (siis niin lyhyt pätkä aikaa että pienempää
ei ole) päästä rasismista. meiän pitäs ottaa jotain mutiasiaki
mukkaan ja sitähän me ei haluta eihän siis minun mieli
pie on se että käytetään tätä OT:n treadiä.
niin ja sitte sellenen jutska että ku jollakin pitäs olla
sitte ne kaikki savegamet, että jos joku mennee hukkaan
niin hältä sais sitte uuven. vapaaehtosia databänkin pitäjiä?
no! suomitreadissa kaikki on vapaa ehtosia!
oon edelleen sitä mieltä että pelataan kreikkalaisilla
tai jollain civillä jolla on omin. Industrious.
Suksessio peli on vain mukavampaa jos siinä on enemmän
pellaajia, ja eikä ne huonokkaan haittaa ku joskushan
hallittijat on vain huonoja. niin ja se vielä että joku
vois tietysti mainostaa tätä tuolla Civ3-foorumeissa
niin ehkä saatas jokunen pellaaja lissää.
niin ja kuka alottaa? Mie vai Stefu?My Words Are Backed With Bad Attitude And VETERAN KNIGHTS!
Comment
-
Minnoun sitä mieltä että Stefu saa pitää datapankkia ja mainostaa kun sillä kokemusta siitä on.
Ja Stefu on jo kertaalleen mainostanut sitä sielläpäen kun yks Hippi laittoi vaatimusta hommata suomalaiset sivistykseen mukaan.
Ja Stefu vois alkaakin, kun hän niin halusi laitella civin nimeä uuteen uskoon.Cake and grief counseling will be available at the conclusion of the test. Thank you for helping us help you help us all!
Comment
Comment