mutta miten civ 4 rokkaa?
			
		
	Announcement
				
					Collapse
				
			
		
	
		
			
				No announcement yet.
				
			
				
	
Suomithreadi XXXIII: Pelko suomalaisesta planeetasta
				
					Collapse
				
			
		
	This topic is closed.
				
				
				
				
				X
X
- 
	
	
	
		
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
 selvä
 
 saa nähdä jos vaikka ostaisin sen jos vaikuttaa hyvältä
 
 tai jos se on samaa luokkaa kuin ea jääkiekkopelit
 
 eli turhia päivityksiä
 
 missä ei ole mitään muuta uutta kuin grafiikka on parempi
 
 muuten sama peli ?
 
 ja ja
 
 aika hiljaista nykyään täällä ?
 
 pitäiskö alkaa spämmää tänne jotain älyttömiä viestejä?gowabunga!!!!!!
 Comment
- 
	
	
	
		
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
 Taistelujärjestelmä on ryssitty. Moninpeli ei toiminut yli kahdella pelaajalla. Muuten parempi kuin CivII tai CivIII jokaisella osa-alueella.Ensivaikutelma on hyvä, erittäin hyvä. Palaan tästä pelaamaan, lisäkommenttejani voit lukea maanantai-aamuna.
 Comment
- 
	
	
	
		
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
 No kyseessähän on APO:n suuri Civ4 hyvyysmittari: Yin26 syö pahvilaatikon jos peli on hyväOriginally posted by Urkki
 pahvilaatikon?
 
 Tiedätkös miksi juuri Yin26?
 Comment
- 
	
	
	
		
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
 noentod, eikä itseasiassa edes hirveästi kiinnosta. Mutta minulla on semmoinen tunne, että saan kuulla sen syyn kohta.Originally posted by Jeje2
 
 
 No kyseessähän on APO:n suuri Civ4 hyvyysmittari: Yin26 syö pahvilaatikon jos peli on hyvä
 
 Tiedätkös miksi juuri Yin26?  
 Comment
- 
	
	
	
		
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
 Originally posted by Urkki
 
 
 noentod, eikä itseasiassa edes hirveästi kiinnosta. Mutta minulla on semmoinen tunne, että saan kuulla sen syyn kohta.  
 tarkoittaakohan pahvilaatikko sellaista laatikkoa mikä on pahvista tehty?
 
 tai pahvista tehtyä laatikkoa?
 
 yin26
 
 eli y.i.n 2+6
 
 eli 6+2 n.i.y
 
 
 noin 8?
 
 tai ylös ilmaan nauris kaksi kuusi?gowabunga!!!!!!
 Comment
- 
	
	
	
		
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
 hyvä pojat! me ollaa päästy jo sivulle 14 täsä thradissa. eime oltukkaan sivulla 13 ku kolome ja puoli kuukautta. kyllä. kolome ja puoli. varmasti joku uus ennätys tai jotain.
 
 
 niin ja: hyvä VJ. pelasit kaksi vuoro kautta putkeen Civ4:sta. pelasit kaksi vuoro kautta putkeen Civ4:sta.
 
 zapnic: vähä vähemmän kryptistä.
 
 jeje: kerro toki. niin ja miksi sie oot ollu viime aikoina niin... niin..... ...sarkastinen? (onko se oikia sana tähän kohtaan?) no mieti ny itekki. tarjan lähtö yökaloista ja Civ44:sen huonous. molemmat on saanu sinulta niin tylyn vastaan oton.My Words Are Backed With Bad Attitude And VETERAN KNIGHTS!
 Comment
- 
	
	
	
		
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
 Niin no, aloitin peliputken perjantaina aamupäivällä. Olisin kyllä halunnut jatkaa pitempäänkin, mutta maanantaina iltapäivällä sitten piti mennä nukkumaan, jotta ei tulisi mentyä aivan sekopään näköisenä kutsuntoihin tiistai-aamuna (jos vielä olisin jatkanut valvomista, niin en enää olisi voinut nukkua nukkumatta aamun yli).niin ja: hyvä VJ. pelasit kaksi vuoro kautta putkeen Civ4:sta
 Comment
- 
	
	
	
		
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
 Ööö ainahan minä olen pessimisti...jeje: kerro toki. niin ja miksi sie oot ollu viime aikoina niin... niin..... ...sarkastinen? (onko se oikia sana tähän kohtaan?) no mieti ny itekki. tarjan lähtö yökaloista ja Civ44:sen huonous. molemmat on saanu sinulta niin tylyn vastaan oton.
 
 No Tarjan suhteen toivon että kulkevat omia teitään kun kerran painottivat musiikkia rahan edelle. (Mikäli yhteen palaavat niin uskoisiko sen olevan musiikin ei rahan takia?)
 
 Civ4: Surt sa räven om rönnbären
 Eli koneeni on liian vanha/hidas peliä varten - joten en voi asentaa.
 
 Olenko sitten huonoksi sanonut? En kai... Jos peli on hyvä Yin26 joutuu syömään pahvia Muistelen mös olleeni kohtuullisen otettu eräistä previewsta (täälläkin...) Muistelen mös olleeni kohtuullisen otettu eräistä previewsta (täälläkin...)
 
 Nyt mitä olen lukenut on positiivista - tosin pahvilaatikon kohtalo sanellee käitystäni melko paljon&pitkään (tai siis kunnes itse pelaan)
 Comment
 )
 )
							
						
 
		
Comment